banner

Vyvíjíme elektroniku

Vývoj a výroba zakázkové elektroniky se vším všudy.O nás

O firmě

Vývojem elektroniky se intenzivně zabýváme přes 15 let. Máme zkušenosti s řešením velmi různorodých úloh z mnoha oborů. Obtížné zadání je pro nás výzva.

Naší specializací jsou zařízení s nízkou spotřebou, elektronika pracující v nepříznivém prostředí, přesná měření a akumulátorové napájecí systémy.

Věnujeme se vývoji na zakázku, v menší míře ale vyvíjíme i vlastní výrobky - viz výrobky.

Proč právě my?

  • 18000 člověkohodin stráveným vývojem, vyvinuto 142 různých zařízení (stav říjen 2013)
  • Zkušenosti, různorodost a množství realizovaných zařízení. U většiny poptávaných zařízení jsme již nějaké podobné řešili, což výrazně sníží časové a tím i finanční nároky na vývoj. U zajímavých (do budoucna využitelných) aplikací účtujeme podstatně nižší ceny za vývoj.
  • Možnost úzké spolupráce při vývoji elektroniky do určitého produktu, práce na smlouvu
  • Přehled v oboru a kontakty na lidi schopné řešení obtížných úkolů
  • Možnost částečného vývoje některé konkrétní části
  • Výroba již od 1 ks, výroby vzorků, spolupráce při testování
  • Přehled v oboru letecké techniky (pilotní průkaz GLD)

Struktura

Firma je tvořena fyzickou osobou (Ing. Jan Zavrtálek) a spolupracovníky, najímaných podle jejich specializace na řešení konkrétních částí konkrétní zakázky.

Jan Zavrtálek se zabývá všemi zde uvedenými činnostmi, obvykle se ale zaměřuje na vlastní vývoj nebo vedení vývoje. Podle velikosti, typu a charakteru zakázky se na zakázce obvykle podílí ještě další 2-6 lidí a dodavatelské firmy (součástky, výroba plošných spojů).

Reference

Výběr z realizovaných zakázek. Uvádíme pouze ty, které mohou být zveřejněny. Více referencí zašleme na vyžádání.

Battery management

Diagnostický systém pro letadlové baterie. Nabíjení a vybíjení nastavitelným proudem, souběžné měření napětí 20 článků, záznam do počítače, tisk protokolu.

Speciální nabíječka Pb aku

Solární nabíječka olověných akumulátorů s malou vlastní spotřebou (25μA) a teplotní kompenzací. Je určena pro nabíjení solárním panelem nebo termoelektrickým generátorem. Baterie se nabíjí i v šeru nebo když je panel zasypaný sněhem. Použito také v instalaci za polárním kruhem.

Softwarové rádio

Modul softwarového rádia (SDR) - transceiver pro úzkopásmové mikrovlnné spoje. Všechny analogové části vysílače i přijímače + převodníky AD, DA, řídící procesor a digitální interface pro připojení hradlového pole.